Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wakacyjny wyjazd? Pilnuj bagaż. Wysokie kary ze względów bezpieczeństwa

ds 17:00 25 czerwca 2017
pixabay
​Pozostawiony na lotniskach bez opieki bagaż traktowany jest jako potencjalne zagrożenie. Warto pilnować toreb i walizek, by uniknąć problemów – zaznacza Straż Graniczna. Za pozostawienie bagażu bez opieki grozi nawet do 500 zł mandatu.

Zgodnie z procedurami pozostawiony bez opieki bagaż traktowany jest jako potencjalne zagrożenie – przypomina Straż Graniczna. I dodaje, że w takim przypadku wyznaczana jest strefa bezpieczeństwa, a w razie konieczności zarządza się ewakuację miejsca, w którym zauważono potencjalne zagrożenie.

– W interesie podróżnych jest, by pilnowali swoich bagaży i nie pozostawiali ich bez opieki. Pozwoli to uniknąć opóźnień, utrudnień i niepotrzebnych problemów w drodze na upragnione wakacje. Dlatego apelujemy do podróżnych: Podróżny, stój na straży swych bagaży! – podkreślono w komunikacie SG.

Za pozostawienie bagażu bez opieki grozi 500-złotowy mandat. Straż podaje, że w 2016 roku za pozostawione bagaże i za zakłócanie porządku publicznego funkcjonariusze wystawili 245 mandatów na łączną kwotę 74,7 tys. zł. 

Źródło: tvn24bis.pl, rmf24.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze