Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W wodach Danii statek Fortuna układa Nord Stream 2 pod Bałtykiem. Prace trwają mimo groźby sankcji

mm 8:41 25 stycznia 2021
zdjęcie ilustracyjneunsplash.com
Rosyjski statek Fortuna rozpoczął w wodach Danii prace nad wznowieniem układania gazociągu Nord Stream 2 – podało niezależne radio Echo Moskwy, powołując się na operatora projektu, firmę Nord Stream 2 AG.

Operator gazociągu poinformował, że „prace trwają zgodnie z uzyskanymi zezwoleniami”.

Rosyjski statek Fortuna od 22 stycznia znajdował się w rejonie, w którym miała być kontynuowana budowa gazociągu. Strona duńska podała wcześniej, że w pracach w wyłącznej strefie ekonomicznej Danii wezmą udział również jednostki Bałtijskij Issledowatiel i Murman.

Układanie gazociągu Nord Stream 2 biegnącego z Rosji do Niemiec po dnie Bałtyku jest na ukończeniu i większość prac, które należałoby jeszcze wykonać, miałoby zostać zrealizowanych na wodach duńskich.

Budowie rosyjsko-niemieckiego gazociągu ostro sprzeciwiają się Polska, Ukraina i państwa bałtyckie, a także USA. Krytycy Nord Stream 2 wskazują, że projekt ten zwiększyłby zależność Europy od rosyjskiego gazu oraz rozszerzyłby wpływ Kremla na politykę europejską. Realizację projektu popierają Niemcy, Austria i kilka innych państw UE.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze