Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W. Waszczykowski: Działalność KE jest działalnością idelogiczno-polityczną wymierzoną w Polskę

D.Z. 9:47 1 października 2020
Prawo.pxhere
Gościem Aleksandra Wierzejskiego w programie "Polska na dzień dobry" był dziś Witold Waszczykowski, europoseł PiS. tematem rozmowy była ingerencja Komisji Europejskiej w sprawy Polski i jej raport w kwestii praworządności.

- Mam zastrzeżenia do działania Komisji Europejskiej. Nie ma w UE żadnych dokumentów definiujących praworządność i tę definicję teraz KE nagle tworzy i tworzy ją w sposób bardzo szeroki, uwzględniając ustrój prawny, światopogląd, kwestie społeczne i inne. Nie ma zgody, żeby tak szeroko pojęta definicja praworządności była przyjęta przez KE.

- Przeczytałem ten raport i aneks, który dotyczy Polski i jest on napisany językiem publicystyki politycznej, tam się"wyraża głębokie zaniepokojenie"itp., nie ma informacji, że złamaliśmy prawo. Tam się odnosi do kwestii, których w Polsce jeszcze nie ma, jak np. prawo prasowe. To dopiero jest koncepcja, która jest badana i rozpatrywana, a już KE pisze, że jest to złe, 

- Uważam, ze ten raport należy odrzucić, a KE zaskarżyć za działalność bezprawną, która wykracza poza traktaty europejskie.

- To jest wojna aideologiczna. To nie zmierza do poprawienia prawa w Polsce i myślenie, że to tak wygląda, jest naiwnością. Trzeba tłumaczyć, że działalność KE jest działalnością idelogiczno-polityczną. Nie możemy iść na kompromis. J robiliśmy to w 2018 roku, robiliśmy jakieś reformy, ale to nic nie dało, KE nie chce się spotkać w połowie drogi, nie ma w tej wojnie miejsca na kompromisy. KE chce obalić ten rząd.

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze