Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W Warszawie znaleziono... pytona!

AS 16:45 10 września 2018
Straz Miejska
W Warszawie znaleziono pytona królewskiego. Zwierzę odpoczywało pod jednym z aut zaparkowanych na warszawskim Ursynowie. Prawdopodobnie został on porzucony przed dotychczasowego właściciela. Strażnicy miejscy przewieźli gada do ośrodka dla porzuconych egzotycznych zwierząt chronionych międzynarodowymi przepisami w stołecznym Ogrodzie Zoologicznym.

Ekopatrol warszawskiej straży miejskiej został zawiadomiony w poniedziałek przed południem. Zgłoszono, że przy ulicy Nowoursynowskiej pod jednym z samochodów leży wąż.

Egzotyczne zwierzę zostało znalezione przez pracowników ochrony strzeżonego osiedla. Wąż spokojnie wylegiwał się pod autem.

Był to metrowy pyton królewski. Zwierzę zostało przetransportowane do ośrodka CITES działającego przy warszawskim zoo. Specjaliści po zbadaniu stwierdzili, że to właśnie ten gatunek węża i ocenili jego stan na dobry. 

Prawdopodobnie hodowca pozbył się go celowo.

Gatunek chroniony międzynarodową konwencją CITES oraz odpowiednimi przepisami Unii Europejskiej. Zgodnie z ustawą o ochronie przyrody wymaga rejestracji.

Źródło: Polsat News

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze