Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W Warszawie decyzja o ręcznym zliczeniu wyników wyborów na prezydenta miasta

apu 15:18 18 listopada 2014
Telewizja Republika
Miejska Komisja Wyborcza w Warszawie zdecydowała o ręcznym zliczeniu wyników wyborów w głosowaniu na prezydenta miasta – dowiedziała się PAP. Oficjalne wyniki tego głosowania będą znane nie wcześniej, niż o godz. 18 – przewiduje Jerzy Budzyn z miejskiej komisji.

Obecnie komisja organizuje przeliczanie – dane z protokołów obwodowych komisji będą ręcznie wprowadzane do komputerów i sumowane w arkuszu kalkulacyjnym. Ma się tym zająć jeszcze we wtorek ok. 50 osób. Miejska komisja ma już prawie wszystkie papierowe protokoły głosowań z obwodowych komisji wyborczych. Czeka tylko na kilka dokumentów odesłanych do poprawy.

Również wojewódzka komisja wyborcza na Mazowszu konsultuje z PKW swoją możliwą decyzję o zleceniu przeliczenia ręcznego wyników głosowania w powiatowych i miejskich komisjach. Decyzja jeszcze nie zapadła, ale jest bardzo prawdopodobna – dowiedziała się PAP w warszawskiej komisji wojewódzkiej.

Do wojewódzkiej komisji nie wpłynął jeszcze żaden z protokołów, a komisja sygnalizuje, że system informatyczny nie działa.


Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze