Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W Unii się zmieni… PiS czwartą partią w PE!

7:15 30 maja 2019
GPC
W nowym Parlamencie Europejskim Prawo i Sprawiedliwość będzie miało czwartą co do wielkości reprezentację, z 26 mandatami. Po 29 miejsc będą miały Partia Brexit Nigela Farage’a i CDU/CSU. 28 eurodeputowanych wprowadzi do PE Liga Mattea Salviniego. Liczba europosłów PiS może wpłynąć na zmianę pozycji Polski w polityce europejskiej.

 

- Myślę, że ten wynik wyborczy powoduje u wielu pewne otrzeźwienie – komentuje europoseł PiS Anna Fotyga.

– Nie można już po prostu ignorować tak dużego, dobrze gospodarczo rozwijającego się kraju i partii rządzącej, która ma tak silną reprezentację i tak silny mandat społeczny – dodaje.

Nieoficjalnie mówi się o tym, że wielu rozgrywających w brukselskiej polityce coraz bardziej przyzwyczaja się do myśli, że zmiana władzy w Polsce w najbliższym czasie nie jest realna. Jeszcze kilka miesięcy temu na korytarzach snuto plany o odwleczeniu mianowania nowej Komisji Europejskiej, tak by polskiego komisarza mianowała już obecna opozycja po wygranych wyborach. Jednak wobec wyniku wyborów w Polsce ten scenariusz odłożono na półkę.

O ile PiS jako partia reprezentująca prawie połowę Polaków w PE będzie miało bardzo silny mandat, to sytuacja w układzie parlamentarnych frakcji nie będzie wcale łatwa. 

 

 

 Czytaj więcej w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie".

 

 Czytaj także:

Saryusz-Wolski o 27 mandatach PiS-u: nasza delegacja będzie trzecią, największą delegacja w Parlamencie Europejskim

Liziniewicz: rosyjska operacja nieudana

 

 

Źródło: Maciej Kożuszek / Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze