Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W tym mieście wprowadzą zakaz sprzedaży e-papierosów

PR 9:59 26 czerwca 2019
fotografia ilustracyjnapixabay
Niedawno Beverly Hills ogłosiło, że od 2021 roku, nie będzie tam można kupić papierosów. Teraz władze San Francisco oznajmiły, że wkrótce zostanie pierwszym miastem w Stanach Zjednoczonych, w którym zakazana będzie sprzedaż papierosów elektronicznych. Pomysłodawcy nowego prawa reagują na rosnącą popularność tych produktów wśród młodzieży i związane z tym zagrożenia dla zdrowia.

 

Rada miejska kalifornijskiej metropolii przegłosowała przepis, w myśl którego na terenie San Francisco nielegalna będzie sprzedaż papierosów elektronicznych, chyba że produkt zostanie przebadany i zatwierdzony przez rządową Agencję Żywności i Leków, której przedstawiciele, nadal nie są pewni, jaki wpływ na organizm człowieka mają te popularne dopiero od niedawna urządzenia.

 -Przez dziesięciolecia pracowaliśmy nad zmniejszeniem użycia tytoniu i próbą zakończenia uzależnienia od nikotyny - powiedział Shamann Walton, członek rady nadzorczej i współautor projektu ustawy zakazującej e-papieros

Przepisy mają wejść w życie 30 dni po podpisaniu przez burmistrza.  Zakaz obejmie tylko sprzedaż e-papierosów, ich palenie będzie nadal dozwolone dla osób, które ukończyły 21. rok życia.

- Teraz masz to urządzenie naładowane nikotyną i chemikaliami, które przyciągają ludzi na uzależnienie. Musimy trzymać go z dala od rąk młodych ludzi - mówił Walton.

 

 

 

Czytaj także:

Pierwsze miasto w USA wprowadza zakaz sprzedaży tytoniu

Madonna twierdzi, że Jezus zgodziłby się na aborcję. "Myślę, że byłby otwarty na tę rozmowę"

Źródło: nyt, rmf fm, twitter

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ (PUBLICYSTA) - NIE WRÓŻĘ ROKOSZOWI SĘDZIOWSKIEMU WYGRANEJ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze