Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W Szwecji mogło dojść do zamachu! Zatrzymano 3 osoby

AS 21:50 30 kwietnia 2018
flickr
– Trzy osoby podejrzane o przygotowywanie zamachu terrorystycznego zostały zatrzymane przez szwedzką policję. Przybyły do tego kraju z Uzbekistanu – poinformowało źródło szwedzkiej agencji prasowej TT.

Agencja TT poinformowała, że przynajmniej  jedna z zatrzymanych osób miała kontakt z również pochodzącym z Uzbekistanu Rachmatem Akiłowem, który był sprawcą zamachu w Sztokholmie 7 kwietnia 2017 r. 

Zatrzymani podobnie jak Akiłow przybyli z Samarkandy w Uzbekistanie, należą oni do tadżyckiej mniejszości etnicznej. 

Zatrzymania miały miejsce na północy Szwecji oraz w północno-zachodnim Sztokholmie. Ponadto kilka innych osób trafiło na przesłuchanie. 

Biuro prasowe szwedzkich służb specjalnych SAPO, rano  została wspólna akcja SAPO oraz policji i miała ona charakter „działań antyterrorystycznych”. 

„Przygotowania do domniemanego przestępstwa terrorystycznego trwały od jakiegoś czasu, ale teraz nie ma żadnych oznak, by do ataku miało dojść w najbliższych dniach” – oświadczyły w komunikacie szwedzkie służby specjalne. 

Nie został ujawniony cel i miejsce planowanego ataku. 

Rzecznika SAPO Nina Odermalm Schei powiedziała, że sprawa dotyczy terroryzmy z międzynarodowymi powiązaniami - informacje podała telewizja TV4. 

 

Źródło: Tvp info

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze