Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W środę spotkanie Premiera Morawieckiego ze Swiatłaną Cichanouską

ASy 15:20 5 września 2020
Wcześniej zapowiadano o wizycie Cichanouskiej, jednak nie były to informacje potwierdzonePAP/Valdemar Doveiko
9 września w kancelarii premiera odbędzie się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z liderką białoruskiej opozycji Swiatłaną Cichanouską - poinformował PAP szef KPRM Michał Dworczyk. Wcześniej zapowiadano o wizycie Cichanouskiej, jednak nie były to informacje potwierdzone.

W sobotę po południu w rozmowie z PAP szef Michał Dworczyk potwierdził, że premier Morawiecki spotka się z Cichanouską w najbliższą środę. Spotkanie - dodał Dworczyk - będzie miało miejsce w kancelarii premiera.

Cichanouska według oficjalnych wyników przegrała wybory prezydenckie z 9 sierpnia, zdobywając zaledwie 10,1 proc. głosów. Według Centralnej Komisji Wyborczej prezydent Aleksander Łukaszenka zdobył aż 80,1 proc. głosów, co nie pokrywa się z wynikami uzyskanymi poprzez specjalną aplikację.

Według aplikacji białoruscy wyborcy większością głosów wybrali właśnie Cichanouską. W rezultacie od 9 sierpnia trwają protesty Białorusinów, którzy uważają, że wybory zostały sfałszowane. Cichanouska przebywa obecnie na Litwie. Do wyjazdu została najprawdopodobniej nakłoniona przez władze białoruskie.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze