Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W środę Sejm powoła komisję śledczą ws. Amber Gold. Terlecki: Prace ruszą przed wakacjami

dmc 9:13 5 lipca 2016
Ryszard Terlecki i Beata Mazurek (PiS)TELEWIZJA REPUBLIKA
Wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki poinformował, że na jutrzejszym posiedzeniu Sejmu zostanie powołana komisja śledcza ws. Amber Gold. Na jej czele stanie mecenas Małgorzata Wassermann, córka tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej Zbigniewa Wassermanna.

– Prace rozpoczną się jeszcze przed wakacjami. To ogromny materiał, który wymaga opracowania i zapoznania się z nim przez członków komisji – powiedział na konferencji prasowej Ryszard Terlecki. Jak zaznaczył, tylko trzy sejmowe kluby będą mieć w tej komisji swoich przedstawicieli – bez PSL i .Nowoczesnej. Polityk potwierdził, że przewodniczącą komisji będzie mec. Małgorzata Wassermann, posłanka PiS i córka tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej Zbigniewa Wassermanna.

Amber Gold to firma, która miała inwestować w złoto i inne kruszce. Działała od 2009 r., a klientów kusiła wysokim oprocentowaniem inwestycji - przekraczającym nawet 10 proc. w skali roku - które znacznie przewyższało oprocentowanie lokat bankowych. 13 sierpnia 2012 r. firma ogłosiła likwidację, tysiącom swoich klientów nie wypłaciła powierzonych jej pieniędzy i odsetek od nich. Obecnie przed Sądem Okręgowym w Gdańsku toczy się proces w tej sprawie. Na ławie oskarżonych zasiadają Marcin P. i jego żona - Katarzyna.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze