Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W. Putin i E. Macron apelują o przerwanie walk w Górskim Karabachu

D.Z. 7:19 1 października 2020
Emmanuel Macron, Vladimir Putin.PAP
Prezydenci Rosji i Francji zaapelowali o "całkowite" przerwanie walk w Górskim Karabachu — poinformowały w środę późnym wieczorem służby prasowe Kremla po rozmowie telefonicznej Władimira Putina i Emmanuela Macrona. Obaj przywódcy zadeklarowali, że są gotowi do zintensyfikowania wysiłków dyplomatycznych, aby pomóc w rozwiązaniu konfliktu.

Według Kremla Putin i Macron wezwali także strony konfliktu do "jak najszybszego zmniejszenia napięć i wykazania maksymalnej powściągliwości".

Od czterech dni dochodzi do starć między siłami Azerbejdżanu i Armenii o Górski Karabach, kontrolowaną przez Ormian separatystyczną enklawę w Azerbejdżanie.

Prezydenci Rosji i Francji rozmawiali także o Białorusi. Putin powiedział Macronowi, jak informuje Kreml, że "niedopuszczalne są wszelkie próby ingerowania w wewnętrzne sprawy suwerennego państwa i zewnętrzne naciski na jego prawowite władze".

We wtorek, podczas wizyty na Litwie prezydent Francji spotkał się z przebywającą w Wilnie liderką białoruskiej opozycji Swiatłaną Cichanouską.

Od 9 sierpnia na Białorusi trwają protesty przeciwko sfałszowaniu wyborów prezydenckich. Oficjalnie z wynikiem 80,1 proc. wygrał je prezydent Alaksandr Łukaszenka.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze