Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W poniedziałek czwarta tura okrągłego stołu edukacyjnego. "Zaproszenie dla związków zawodowych nadal aktualne"

am 12:41 16 czerwca 2019
W poniedziałek odbędzie się czwarta tura rozmów przy okrągłym stole edukacyjnym w Krajowej Szkole Administracji Publicznej im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Udział w niej wezmą m.in. premier Mateusz Morawiecki oraz kierownictwo Ministerstwa Edukacji Narodowej.

"Obrady będą kontynuacją wcześniejszych sesji z 26 i 30 kwietnia oraz z 10 maja br. Spotkanie będzie miało charakter roboczy i koncentrować się będzie wokół dyskusji o nauczycielu, uczniu i rodzicu w systemie edukacji oraz jakości edukacji i nowoczesnej szkole" – podaje resort edukacji.

"Chcemy kontynuować obrady okrągłego stołu. Tam pojawia się dużo ciekawych informacji i propozycji. Chcemy, by jeszcze przed wakacjami odbyło się jeszcze jedno posiedzenie okrągłego stołu, abyśmy mogli przedyskutować część propozycji, które się tam już wcześniej pojawiały" – powiedział we wtorek minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

Przypomniał, że "nadal aktualne jest zaproszenie dla związków zawodowych zrzeszających nauczycieli i pracowników oświaty do udziału w organizowanych przez rząd obradach okrągłego stołu".

Do tej pory odbyły się trzy tury rozmów przy okrągłym stole edukacyjnym. Udział w nich wzięli: nauczyciele, uczniowie, rodzice, samorządowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, środowiska akademickiego i instytucji związanych z oświatą, parlamentarzyści, a także eksperci z Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Podczas obrad nieobecni byli przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego i należącego do FZZ Wolnego Związku Zawodowego "Solidarność – Oświata". Oświatowa Solidarność podnosiła, że formuła okrągłego stołu nie gwarantuje wypracowania rozwiązań rzeczywistych problemów polskiej oświaty.

Źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze