Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W Polsce nie było nigdy tak dobrze jak teraz! Deficyt budżetowy stopniał do ...

sm 6:48 23 czerwca 2017
Polityka rządu Beaty Szydło przynosi rezultaty. Ekonomiści nie mają złudzeń - w polskiej gospodarce mamy boom! Po pięciu miesiącach roku prawie nie mamy deficytu, a dochody z VAT są o blisko 30 proc. wyższe niż przed rokiem. To wszystko za sprawą dobrze prowadzonej polityki gospodarczej PiS.

W pierwszych pięciu miesiącach dochody budżetowe wyniosły 143,3 mld zł, a wydatki były zaledwie o 200 mln zł wyższe. I tyle właśnie wynosi deficyt budżetowy. Dane przedstawione w czwartek przez Ministerstwo Finansów oznaczają, że deficytu właściwie nie ma. W sumie stan po maju to zaledwie... 0,3 proc. planu na cały 2017 r. Założenie na rok to 59,3 mld zł deficytu - czytamy na money.pl.

- Widać, że jesteśmy w okresie boomu: konsumpcja rośnie w tempie powyżej 4 proc., cała gospodarka też. A tak dobre wyniku budżetu to właśnie efekt bardzo dobrej kondycji gospodarki, dzięki któremu szybciej rosną wpływy budżetowe. Do tego dochodzi uszczelnienie systemu podatkowego - mówi Piotr Kalisz, ekonomista banku Citi Handlowy.

W ciągu pierwszych pięciu miesięcy 2017 r. dochody budżetu były wyższe niż rok wcześniej o 14,2 mld zł. Dochody podatkowe wzrosły o 18,8 proc. Najlepiej wypadły dochody z VAT (15,9 mld zł), które przewyższyły ubiegłoroczne o aż 30 proc.

To wszystko dzięki rozsądnej polityce gospodarczej obecnego rządu. Trzeba przyznać, że Polska pod obecnymi rządami staje się potęgą!

 

Źródło: money.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze