Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W Pałacu Prezydenckim trwa ważne spotkanie w sprawie sądów

JJ 18:33 29 stycznia 2020
Zdj. Twitter/Kancelaria Prezydenta (Fot. Igor Smirnow/KPRP)
Przedstawiciele wszystkich kół poselskich przybyli do Pałacu Prezydenckiego na spotkanie z głową państwa. Zorganizowane przez prezydenta spotkanie dotyczy reformy wymiaru sprawiedliwości.

O rozmowy z prezydentem Andrzejem Dudą wnioskowali wspólnie posłowie KO, Lewicy oraz PSL-Kukiz’15 po zeszłotygodniowym głosowaniu w Sejmie. Izba niższa polskiego parlamentu w zeszły czwartek odrzuciła uchwałę Senatu przeciw nowelizacji ustaw sądowych.

Jak donoszą media, środowe spotkanie dotyczy reformy wymiaru sprawiedliwości i daje możliwość wypowiedzenia się pełnej reprezentacji polskiego Sejmu, służy także zebraniu opinii i informacji.

Przedstawicielem klubu PiS jest wicemarszałek Sejmu, Ryszard Terlecki. Koalicję Obywatelską reprezentuje Borys Budka. Polityk zapowiedział wcześniej, że na spotkanie uda się z mecenas Sylwią Gregorczyk-Abram ze stowarzyszenia "Wolne sądy".

W imieniu Lewicy w Pałacu Prezydenckim zjawili się: szef klubu, Krzysztof Gawkowski, a także wicemarszałek Sejmu i lider SLD, Włodzimierz Czarzasty. Klub PSL-Kukiz’15 reprezentują Władysław Kosiniak-Kamysz i Stanisław Tyszka, zaś Konfederację- Jakub Kulesza i Krzysztof Bosak.

 

Źródło: Polskie Radio 24

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze