Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie z przedstawicielami Związku Banków Polskich

kg 18:08 19 lutego 2016
FLICKR/ MARCIN POLAK/CC BY 2.0
Minister Maciej Łopiński spotkał się w Pałacu Prezydenckim z prezesem Krzysztofem Pietraszkiewiczem i przedstawicielami Związku Banków Polskich. Omawiano m.in. potencjalne konsekwencje procedowania i przyjęcia przedstawionej przez Kancelarię Prezydenta RP propozycji ustawy o sposobach przywrócenia równości stron niektórych umów kredytu i pożyczki.

Bankowcy zaprezentowali ogólną ocenę wpływu obowiązujących już i planowanych w przyszłości regulacji prawnych i ostrożnościowych na sytuację sektora bankowego w Polsce.

Uczestnicy spotkania ustalili, że w celu wypracowania rozwiązania gwarantującego stabilność finansową państwa i jednocześnie rozwiązującego systemowy problem funkcjonowania na rynku dużego portfela kredytów denominowanych i indeksowanych, konieczne są dalsze prace. 

Zadeklarowano gotowość współpracy w tym zakresie, a przedstawiciele Związku zgłosili gotowość zaprezentowania własnych uszczegółowionych wyliczeń w sprawie. Zostali także poinformowani o możliwości zgłaszania uwag do przedstawionej koncepcji.

Źródło: prezydent.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.157/1) - HOMOTERROR W NATARCIU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze