Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W obwodzie kaliningradzkim zostały rozmieszczone kompleksy rakietowe Iskander

AS 20:30 6 lutego 2018
wikimedia
Moskwa potwierdziła litewskie doniesienia: w obwodzie kaliningradzkim zostały rozmieszczone kompleksy rakietowe Iskander. Rakiety mają zasięg 500 kilometrów i są bardzo niebezpieczne dla Polski, krajów Bałtyckich oraz wschodniej części Niemiec.

Sprawę skomentował rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow: - Rosja nigdy nikomu nie groziła i nie grozi, ale ma suwerenne prawo rozmieszczania uzbrojenia na swoim terytorium.

Zdaniem rosyjskich mediów to, że Rosjanie potwierdzają informacje dotyczące rozmieszczenia Iskanderów jest elementem gry z NATO i Stanami Zjednoczonymi. Ich zdaniem ma to być ostrzeżenie.

Generał Władimir Szamanow, który w przeszłości dowodził wojskami powietrznodesantowymi, a obecnie jest senatorem stwierdził, że lokacja Iskanderów nie jest przypadkowa i celowo umieszczono je w obwodzie kaliningradzkim, po to by w sytuacji zagrożenia zniszczyć obce siły przy granicach Rosji.


Zdaniem rosyjskiego eksperta - Alieksieja Lieonkowa z wydawnictwa "Arsenał ojczyzny" rakiety są odpowiedzą na budowę w Polsce elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej i ich zadaniem jest jej neutralizacja. Ponadto Iskandery mogą uderzać w inne cele naziemne takie jak: sztaby wojsk, porty, węzły kolejowe czy lotniska.

Źródło: rmf 24

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze