Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W Niemczech odbył się zjazd protestantów. "Warsztaty rysowania sromów stworzyły atmosferę zaufania"

pmb 17:14 24 czerwca 2019
Zrzut ekranu ze strony/dw.com
W Dortmundzie odbył się Niemiecki Zjazd Ewangelików. To (zdawałoby się) religijne spotkanie obfitowało m. in. w warsztaty z rysowania... części kobiecych narządów płciowych. Co mówią organizatorki? – Jeżeli w każdej szkole na ścianach toalet nabazgrane są penisy, to dlaczego takim skandalem jest rysowanie kobiecych sromów? – pytają.

Wielkie poruszenie wywołały warsztaty rysowania sromów. Prowadząca warsztaty Lea Klischat, która studiuje w Halle teologię ewangelicką, opowiedziała po co zostały stworzone takie warsztaty.

– Jeżeli w każdej szkole na ścianach toalet nabazgrane są penisy, to dlaczego takim skandalem jest rysowanie kobiecych sromów? – pytała, wyjaśniając, że warsztaty te pomyślane są jako uświadomienie i wsparcie dla kobiet. – Atmosfera była bardzo luźna i nasycona zaufaniem – opowiadała teolożka Hanna Jacobs.

Zaczęłam odczuwać taką pewność siebie, kiedy rozmawiałam z obcymi kobietami o sromach – mówi Hanna. – To było jak akt wyzwolenia, kiedy na luźie i otwarcie mówi się o czymś, co powinno być właściwie normalne, ale w społeczeństwie wciąż uważane jest za tabu.

Zobacz także: Niemcy: dwie kobiety dokonywały aborcji. Zostały skazane przez sąd

Źródło: dw.com

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER - ZIEMKIEWICZ KONKRETNIE O TOKARCZUK: TO PRZEZ NIĄ POLACY POSZLI NA WYBORY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze