Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W Moskwie rozpoczynają się negocjacje ws. transportowców

dcz 12:27 18 lutego 2016
FLICKR/Joost J. Bakker/CC BY 2.0
Dzisiaj rozpoczęła się kolejna tura negocjacji polskich transportowców ze strona rosyjską. Na razie rozmowy odbywają się na poziomie dyrektorów departamentów, w piątek rozmawiać mają wiceministrowie transportu. Polska reprezentacja liczy na zmianę rosyjskich przepisów dyskryminujących przewoźników.

"Wojna transportowa" wybuchła w grudniu ubiegłego roku. Wtedy Rosjanie postanowili wprowadzić w życie zapisy umowy międzyrządowej z 1996 r. Zmienili tym samym rozumienie pojęcia przewozu towarów kraju trzeciego. Rosja rozciągnęła to pojęcie na filie firm zagranicznych produkujących swoje towary w Polsce. W ten sposób liczba zezwoleń na tego typu przewozy z Polski jest bardzo ograniczona - Polska ma ich 168.

W ubiegłym tygodniu Ukraińcy przyłączyli się do "wojny transportowej", nie wpuszczając w swoje granice rosyjskich przewoźników. Rosjanie mogą dostać się do Europy jedynie promami z Litwy, co znacznie utrudnia ich drogę.

W piątek w Moskwie odbędzie się spotkanie wiceministrów transportu, jeżeli dojdzie do porozumienia, przewozowy impas może zostać zażegnany. 

Źródło: radiozet.pl

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze