Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W Meksyku odnaleziono obraz polskiego malarza Józefa Brandta! Dzieło trafiło na aukcję

DZ 17:52 17 października 2020
Józef Brandtwikipedia
Obraz "Powrót z wyprawy wiedeńskiej", pędzla jednego z najpopularniejszych polskich malarzy Józefa Brandta, odnaleziono w Meksyku. Płótno można oglądać na wystawie "Sztuka Dawna. XIX w., Modernizm, Międzywojnie" w DESA Unicum.

To najważniejsza i najcenniejsza praca jednego z najbardziej znanych polskich artystów – Józefa Brandta - czytamy na Instagramie DESA Unicum.

Obraz jest wart - jak oceniają marszandzi - ponad 3 mln zł. "Powrót z wyprawy wiedeńskiej" to młodzieńcze dzieło Józefa Brandta; otwiera ono serię jego prac dotyczących wiktorii wiedeńskiej.

Przez dekady obraz pozostawał w prywatnej kolekcji w Meksyku. W tym dziele po raz pierwszym koncentrują się najważniejsze wątki twórczości artysty, takie jak historia XVII-wiecznej Rzeczpospolitej i legenda wiktorii wiedeńskiej.

Artysta uznawany jest za wybitnego batalistę.

Scenerią przedstawianych przez Brandta wydarzeń były najczęściej Kresy, w epoce wojen Rzeczpospolitej w XVII w. Malarz przedstawiał konie w galopie, rozpędzone zaprzęgi, wyjazdy na polowania i powroty z łowów. Kozaków w stepie i malownicze ataki husarii. Zwiady, czaty i bitwy – to najczęstsze motywy twórczości artysty.

Obrazy Józefa Brandta znajdują się we wszystkich ważnych polskich muzeach, a także prestiżowych zbiorach i kolekcjach prywatnych w Europie i Ameryce.

Źródło: onet.pl, Instagram desa_unicum

Wczytuję ocenę...

Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze