Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W Meksyku ginie najwięcej dziennikarzy na świecie. Trzech zamordowano w ciągu ostatniego tygodnia

PR 13:38 3 sierpnia 2019
fotografia ilustracyjnatwitter.com/PoliciaFedMx
Trzech dziennikarzy zamordowano w Meksyku w ciągu tygodnia. Tym samym liczba dziennikarzy zabitych od początku stycznia w tym kraju wzrosła do dziewięciu.

Według informacji zamieszczonych przez organizację Reporterzy bez Granic (RsF) Meksyk to kraj, w którym od początku 2019 r. zginęła największa liczba dziennikarzy na świecie.

W nocy z piątku na sobotę w miejscowości Actopan w stanie Veracruz na wschodzie kraju, zastrzelono Jorge Celestino Ruiza, który pracował dla dziennika "El Grafico de Xalapa". Mężczyzna miał być wcześniej zastraszany - jego dom i samochód zostały ostrzelane. 

Dobę wcześniej, zginął dyrektor i redaktor naczelny portalu La Verdad de Zihuatanejo, Edgar Alberto Nava.

Z kolei we wtorek w bagażniku porzuconego samochodu w stanie Morelos w środkowym Meksyku znaleziono zwłoki Rogelio Barragana, szefa portalu informacyjnego Guerrero Al Instante. Mężczyzna miał obrażenia głowy.

W środę, koktajlami Mołotowa zaatakowano siedzibę lokalnego dziennika "El Monitor" w Parral w stanie Chihuahua. W ataku nikt nie ucierpiał, jednak gazeta postanowiła wycofać się z publikowania artykułów dotyczących polityki.

Od 2000 roku, w Meksyku zginęło ponad stu dziennikarzy. Większość tych przestępstw pozostaje bezkarna.

- Jak wysoko wzrośnie okropne żniwo? Rząd prezydenta Andrésa Manuela Lópeza Obradora musi pilnie podjąć odważne decyzje potrzebne do położenia kresu tej śmiertelnej spirali przemocy wobec mediów -  powiedział Emmanuel Colombié, szef biura RSF w Ameryce Łacińskiej.

 

Czytaj także:

Szokujące informacje ws. Kamila Durczoka! "W samochodzie dziennikarza znaleziono broń palną"

Źródło: rsf.org, media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze