Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W Krakowie bezdomny zniszczył obraz Matki Boskiej. Grozi mu do 8 lat więzienia

JK 15:00 4 grudnia 2020
Zniszczony obraz Matki Boskiej Piaskowej.KMP w Krakowie
Policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę, który w niedzielne popołudnie rzucając kamieniem, wybił szybę w ołtarzu w przejściu Bramy Floriańskiej. Uszkodził w ten sposób znajdujący się tam zabytkowy obraz Matki Boskiej na Piasku. Za uszkodzenie zabytku grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat.

29 listopada br. w godzinach popołudniowych policjanci otrzymali zgłoszenie od funkcjonariuszy Straży Miejskiej o uszkodzeniu ołtarza, który znajduje się w przejściu Bramy Floriańskiej. Gdy mundurowi przyjechali na miejsce, okazało się że ktoś, rzucając kamieniem, rozbił szybę osłaniającą obraz oraz uszkodził płótno z wizerunkiem Matki Boskiej.

Jeszcze tego samego dnia, policjanci z I komisariatu   ustalili, że osobą odpowiedzialną za zniszczenie ołtarza jest bezdomny mężczyzna, który kilka godzin wcześniej popełnił podobny wybryk - rzucał butelką po piwie w obraz przy domu sióstr zakonnych znajdującym się nieopodal.

Już następnego dnia, policjanci zatrzymali 50-latka, który w czasie przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia zabytku, za co grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd tymczasowo aresztował 50-latka na dwa miesiące.

455668

Źródło: KMP w Krakowie

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze