Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W KPRM trwają obrady sztabu kryzysowego w związku z zanieczyszczeniem Wisły

M.N. 20:08 29 sierpnia 2019
igwp.org.pl
W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów rozpoczęły się w czwartek wieczorem obrady sztabu kryzysowego w związku awarią w Warszawie kolektorów oczyszczalni ścieków "Czajka" i zanieczyszczeniem Wisły ściekami z lewobrzeżnej części stolicy.

Sztab kryzysowy w KPRM zwołał na czwartkowy wieczór premier Mateusz Morawiecki. Udział w posiedzeniu sztabu biorą m.in.: minister środowiska Henryk Kowalczyk, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, minister zdrowia Łukasz Szumowski i główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas.

 

Szef KPRM Michał Dworczyk podkreślił, zapowiadając posiedzenie sztabu, że awaria kolektorów warszawskiej oczyszczalni ścieków i zanieczyszczanie Wisły w stolicy mogą wywołać problem, który będzie dotyczył wszystkich mieszkańców nadwiślańskich miejscowości położonych na północ od miejsca skażenia.

 

We wtorek rano doszło do awarii jednego z kolektorów, przesyłającego ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka". Nieczystości skierowano wówczas do drugiego kolektora, który jednak w środę także przestał funkcjonować. Wskutek awarii zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji podjął decyzję o zrzucie nieczystości do Wisły - do rzeki trafia 3 tys. litrów nieczystości na sekundę.

Źródło: IAR, media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze