Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W Kosowie zatrzymano Serba podejrzanego o planowanie ataku terrorystycznego

ap 16:45 26 grudnia 2014
sxc.hu
Kosowska policja aresztowała obywatela Serbii podejrzanego o planowanie zamachu terrorystycznego – poinformował na konferencji prasowej minister spraw wewnętrznych Kosowa Skender Hyseni.

 Pochodzący z Belgradu mężczyzna został aresztowany w czwartek wieczorem w Prisztinie. W chwili zatrzymania znajdował się w swoim samochodzie, w którym znajdowało się 12,2 kg materiałów wybuchowych. Auto było zaparkowane na ulicy w tej części miasta, gdzie znajduje się wiele ambasad państw zachodnich.

– Podejrzewamy, że ta osoba chciała dokonać ataku terrorystycznego – powiedział Hyseni dziennikarzom. Odmówił podania informacji o celach niedoszłego zamachu, powołując się na dobro toczącego się dochodzenia.

Władze Kosowa wcześniej ostrzegały przed możliwym odwetem ze strony islamskich radykałów po tym jak kilkudziesięciu z nich zostało aresztowanych w tym roku pod zarzutem udziału w walkach po stronie ekstremistów w Syrii i Iraku. Większość etnicznych Albańczyków zamieszkujących Kosowo to wyznawcy islamu.

Agencja Reutera przypomina też, że w Kosowie, które w 2008 roku oderwało się od Serbii, panuje krucha sytuacja w zakresie bezpieczeństwa. W kraju stacjonuje obecnie ok. 5 tys. żołnierzy NATO odpowiedzialnych za utrzymanie pokoju między kosowskimi Albańczykami i Serbami.

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze