Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W konkursie rzutu oszczepem można wygrać... wyspę!

AS 8:36 7 marca 2018
pixabay
W tegorocznym mityngu lekkoatletycznym Paavo Nurmi Games 5 czerwca w Turku główną nagrodą będzie wyspa. Zwycięzca konkursu rzutu oszczepem otrzyma ją, jeżeli uda mu się uzyskać wynik lepszy od rekordu Finalandii (93,07)

Paavo Nurmi Games to najważniejsza impreza sportowa Finlandii, odbywa się od 1957 roku. Są to zawody na cześć wybitnego fińskiego lekkoatlety Paavo Nurmiego, który jest uznawany za jednego z największych sportowców w historii Finlandii. 

Staramy się i mamy nadzieję w najbliższym czasie dołączyć do cyklu Diamentowej Ligi. W tym roku chcemy mieć na miejscu najlepszych oszczepników świata i stąd taka nagroda - powiedział na antenie fińskiej telewizji YLE dyektor zawodów Jari Saloner.

Dyrektor podkreślił, że w zawodach mogą startować również zawodnicy spoza Finlandii - Może nim zostać każdy, a naszej liście faworytów znajduje się dwóch Niemców, którzy w ubiegłym sezonie uzyskali rezultaty lepsze od rekordu Finlandii. Johannes Vetter rzucił na odległość 94,44 m, a Thomas Roehler 93,90


Źródło: rmf 24

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze