Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W KOŃCU! Na mocy złożonej przez PiS nowelizacji, MSZ usuwa byłych współpracowników służb PRL

13:56 23 maja 2019
twitter.com/MSZ_RP
W wyniku nowelizacji ustawy autorstwa PiS z MSZ odeszło 51 pracowników. Ustawa wprowadziła zakaz zatrudniania w ministerstwie byłych pracowników i współpracowników służb specjalnych PRL. Dla takich osób nie ma już miejsca w polskiej dyplomacji.

 

Na skutek przyjętej pod koniec roku przez Sejm nowelizacji ustawy o służbie zagranicznej (projekt złożyli posłowie PiS) wprowadzony został zakaz zatrudniania w ministerstwie byłych pracowników i współpracowników służb specjalnych PRL.

- Liczba stosunków pracy, które wygasną na skutek zastosowania negatywnej przesłanki zatrudnienia (...) nie powinna przekroczyć sto - informowało MSA. 

Z ustaleń „Rzeczpospolitej" wynika, że wśród zwolnionych nie brakuje znanych nazwisk.

Oficjalnie MSZ przekonuje, że wejście przepisów w życie odbyło się bez szkody dla resortu.

- Mimo iż wśród pracowników, z którymi wygaszono stosunek pracy w trybie ustawy, byli długoletni pracownicy, to fakt ten nie ma wpływu na jakość zadań realizowanych przez ministerstwo – podkreśla biuro rzecznika.

 Joanna Lichocka z PiS, która prowadziła nowelizację w Sejmie mówi, że ustawa była potrzebna, aby powiedzieć, że służba Moskwie dyskwalifikuje w służbie dla wolnej Polski, nawet jeśli dotyczy to doświadczonych pracowników. Podkreśliła, że prawdziwego rozbratu z komuną powinny dokonać jeszcze służby specjalne i uczelnie wyższe.

 

Czytaj także:

17-letni nożownik podejrzany o usiłowanie zabójstwa pielęgniarki w rękach policji

Źródło: twitter.com/MSZ_RP, media, rzeczpospolita

Wczytuję ocenę...
TAGI: MSZ, PiS, służby, PRL


DZIENNIKARSKI POKER - ZIEMKIEWICZ KONKRETNIE O TOKARCZUK: TO PRZEZ NIĄ POLACY POSZLI NA WYBORY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze