Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W klasztorze polskich misjonarzy w RCA schroniło się 2,5 tys. azylantów. Potrzebują pomocy

mm 11:47 14 stycznia 2021
African Music School
Krwawe zamieszki w Republice Środkowoafrykańskiej spowodowały, że w obawie o życie wiele rodzin uciekło z własnych domów do klasztoru w Bouar (RCA). Br. Benedykt Pączka planuje wybudować tam szkołę, a utalentowanym muzycznie dzieciom zapewnić także edukację artystyczną. Tymczasem musi im jednak zapewnić szansę przetrwania

Walki i konflikty zbrojne trwają w RCA niemal od dekady. 27 grudnia 2020 r. odbyły się wybory prezydenckie. Niestety w wielu regionach nie udało się ich przeprowadzić, ponieważ utrudniały to grupy rebelianckie. Walki między rebeliantami i siłami rządowymi czy ONZ nasilają się.

Aż 65 proc. dzieci w tym kraju musi pracować fizycznie lub jest wcielana do wojska. Od ponad pół wieku nie wybudowano tam żadnej szkoły. Promotorem edukacji stał się więc Kościół.

Szlachetne plany

Brat Benedykt Pączka podjął się ambitnego zadania i przygotował projekt African Music School. Celem projektu jest budowa pierwszej Szkoły Muzycznej w RCA. Aby wybudować szkołę w miejsce prowadzonej obecnie prowizorycznie placówki, potrzeba 534 tys. zł. Główną ideą budowy szkoły jest stworzenie miejsca, w którym utalentowane dzieci z ubogich rodzin otrzymają profesjonalną edukację muzyczną, choć dla większości z nich będzie to też jedyna szansa na jakąkolwiek naukę, a w przyszłości na pracę i utrzymanie rodziny.

Co ważne, pełne radości zajęcia muzyczne pozwolą najmłodszym choć na chwilę zapomnieć o trudnych realiach codzienności i wojennej traumie, dając nadzieję na normalne życie.

Wojenna rzeczywistość

Niestety budowa szkoły musiała zostać zawieszona. W klasztorze schroniło się bowiem 2,5 tys. osób (głównie kobiet i dzieci), które boją się o życie. W czasie najgroźniejszych walk ukrywają się w rowach wykopanych na terenie szkoły.

Misjonarze muszą zapewnić swoim podopiecznym żywność, koce, materiały sanitarne i inne najpotrzebniejsze rzeczy.

„Potrzebujemy Was!” - apeluje br. Pączka.

Aby pomóc ofiarom wojny, można dokonać wpłaty na konto:

73 1090 1782 0000 0001 4712 3186

ul. ROZRYWKA 24/28,

KRAKÓW 31-419

W tytule przelewu należy wpisać „pomoc azylantom”.

Moduł płatności jest też dostępny na stronie www.africanmusicschool.com/pl

Źródło: African Music School/PAP/Portal TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze