Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W Japonii ponad 200 tys. osób nakazano ewakuację w związku z tajfunem Haishen

AKŁ 16:37 6 września 2020
Reperacja linii elektrycznych po tajfuniePAP
Eksperci spodziewają się, że Haishen, który pojawił się kilka dni po tajfunie Maysak, jednym z najsilniejszych w regionie w ostatnich latach, wkrótce przybierze na sile, przynosząc ulewne deszcze, gwałtowne sztormy i wiatry przekraczające 160 kilometrów na godzinę. Łącznie około 8 mln osób w regionie Kiusiu na południu kraju zalecono opuszczenie domów.
Japońska agencja meteorologiczna wezwała do podjęcia środków ostrożności, ponieważ możliwe są rekordowe opady, wysokie fale wzdłuż wybrzeża oraz powodzie na obszarach nisko położonych. Mieszkańcom zalecono przeniesienie się do wyznaczonych schronień takich jak szkoły i domy kultury. Lokalne media donoszą, że niektórzy zdecydowali się wynająć pokoje w hotelach, aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa w zatłoczonych publicznych schroniskach.

Haishen doprowadził do zamknięcia fabryk, szkół i przedsiębiorstw w zachodniej Japonii, odwołano również setki lotów i połączeń kolejowych. Do poniedziałku rano ma on dotrzeć do Korei Południowej, gdzie podniesiono ostrzeżenie przed żywiołem do najwyższego stopnia.

Tajfun zmusił również japońską straż przybrzeżną do wstrzymania poszukiwań załogi frachtowca, który zatonął podczas sztormu na Morzu Wschodniochińskim. Statek transportował blisko 6 tys. sztuk bydła.

W lipcu tego roku bezprecedensowe opady deszczu sparaliżowały zachodnią część kraju. W ich wyniku przynajmniej 15 osób straciło życie, dziewięć uznano za zaginione, a 75 tys. ewakuowano z prefektur Kumamoto i Kagoshima.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze