Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W jakim celu twittował Donald Tusk? Ryszard Czarnecki: Judzenie, podburzanie nastrojów w Polsce w myśl zasady „im gorzej tym lepiej”

PR 8:30 6 lutego 2019
Telewizja Republika
Na temat działań podejmowanych przez Donalda Tuska i konsekwencjach publikacji TVN, oraz o partii Wiosna i protestach pod siedzibą TVP Info, w studiu Telewizji Republika, „Prosto w oczy” mówił gość europoseł PiS Ryszard Czarnecki. - Zawsze w sytuacji jakiegoś napięcia, Tusk włącza się by zachęcić ludzi z opozycji do wyjścia na ulice, do protestów – mówił Czarnecki.

 

Pierwszym tematem do którego odniósł się Ryszard Czarnecki był ostatni tweet Donalda Tuska. Wskazał, że takimi działaniami, szef Rady Europejskiej po raz kolejny złamał zasady piastowania swojego stanowiska. Określił także, jaki wg niego jest cel wypowiedzi szefa Rady Europejskiej.

- Jaki cel? Judzenie, podburzanie nastrojów w Polsce w myśl zasady „im gorzej tym lepiej”. Tusk jest jednym z potencjalnych beneficjentów pogorszenia się sytuacji w Polsce. Zawsze w sytuacji jakiegoś napięcia, Tusk włącza się by zachęcić ludzi z opozycji do wyjścia na ulice, do protestów. Nie pogodził się z tym, że dzięki demokratycznym wyborom, od 4 lat rządzi PiS. Jego wypowiedzi uderzają w nasz kraj – stwierdził.

- „Ćwierknięcie” na temat TVP było po to, by ośmielić zwolenników opozycji, aby była zadyma – dodał.

Ryszard Czarnecki podzielił się także swoimi spostrzeżeniami na temat tego, jaką osoba jest Donald Tusk.

- Tusk jest – jak go obserwuje od parudziesięciu lat – politykiem, który mówiąc delikatnie nie jest zbyt odważny, żeby nie powiedzieć że jest tchórzem. On wystartuje w wyborach jak będzie miał pewność że wygra – mówił Czarnecki.

Gość Telewizji Republika mówił także o partii Wiosna.

- Na krótką metę, jest to fatalna sytuacja dla PO, a także dla innych lewicowych partii typu SLD, Nowoczesna, Razem. To pokazuje głębokie podziały na opozycji. Na dłuższą metę, to może być dla kraju niebezpieczne. To formacja antycywilizacyjna. Nazwa wskazuje że to wehikuł, który ma dowieźć Biedronia w struktury UE, stamtąd miałby kierować partią w Polsce – powiedział.

- Mnie mało interesują kłótnie w lewicowo-liberalnej rodzinie, niech się żrą. W praktyce odbiera to PO i jej przystawkom głosy – dodał.

Ryszard Czarnecki odniósł się także do afery związanej jednostkowym przypadkiem mięsa chorych krów, które trafiło z Polski na teren UE.

- Podziękowania dla TVN, który epizodyczną sytuację, rozdmuchał do granic możliwości. Analogiczna sytuacja dotyczyła ideologi – paru wariatów w lesie i afera na cały świat o nazistach w Polsce, których rzekomo jest pełno. To pokazuje, że tutaj ta dewiza „im gorzej tym lepiej przyświeca” nie tylko Donaldowi Tuskowi i Elżbiecie Bieńkowski – oznajmił.

 

Gość odniósł się także do odbywających się od kilku dni wieczorami protestów pod siedzibą TVP.

- Myślę, że jest to konsekwencja tego judzenia, szczucia, które trwa już od paru lat. Środowiska polityczne i medialne, które nie pogodziły się z wynikiem wyborów – stwierdził.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze