Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W Hiszpanii przyjęto rewolucyjne przepisy. Zakaz zwalniania pracowników z powodu epidemii

BK 13:16 28 marca 2020
Pixabay
Hiszpański rząd w trosce o pracowników przyjął rewolucyjne przepisy. Pracodawcy nie będą mogli ich zwolnić z powodu epidemii koronawirusa.

Rząd Hiszpanii pod przewodnictwem Pedra Sancheza zatwierdził w piątek na posiedzeniu nowe przepisy zakazujące zwalniania pracowników z powodu epidemii koronawirusa. 

Hiszpański premier napisał na Twitterze, że rząd zatwierdził pakiet zmian chroniących pracowników. Zgodnie z nim, zwolnienie nie może być uzasadnione spadkami obrotów przez epidemię koronawirusa.

Jak poinformowała minister pracy i gospodarki społecznej Yolanda Diaz, zakaz zwalniania pracowników w związku z koronawirusem będzie tymczasowy i zakończy się wraz z ustaniem epidemii. 

Rząd nie zabronił zwalniać pracowników z powodów dyscyplinarnych, a jedynie zablokował możliwość zwalniania członków personelu z przyczyn ekonomicznych, technicznych, produkcyjnych oraz innych mających związek z kryzysem spowodowanym epidemią koronawirusa- dodała. 

O takie przepisy apelowali wcześniej związkowcy w Hiszpanii. Tamtejsze ministerstwo zdrowia poinformowało o ponad 72 tysiącach zakażonych w tym kraju. Liczba ofiar koronawirusa w Hiszpanii wzrosła do 5690 osób. 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze