Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W Anglii piszą dobrze o Polsce, ale opozycja KOD-owska nie chce tego widzieć!

sm 11:50 26 lutego 2017
Na poważanym brytyjskim portalu o profilu konserwatywnym „The Spectator” ukazał się tekst, który na pewno nie będzie zauważony przez opozycję w Polsce. Dlaczego? - pyta Ryszard Czarnecki na łamach "Gazety Polskiej Codziennie".

Bo bardzo dobrze mówi o naszym kraju – a to zupełnie nie w smak „tercetowi egzotycznemu”: Kijowski, Petru, Schetyna. Tercet ów, staje się zresztą na naszych oczach Trójkątem Bermudzkim... Autor artykułu, Ed West pisze, że po Brexicie i w związku ze wzrostem gospodarczym Polski coraz więcej naszych rodaków, którzy osiedlili się w ostatnich latach w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej podejmie decyzję o powrocie do Polski.

Czytamy, że paradoksalnie to więcej Brytyjczyków może już wkrótce osiedlać się w Polsce niż Polaków na Wyspach! „The Spectator” przypomina historię z XVII wieku, gdy na terenie naszego państwa Rzeczpospolitej osiedliło się 30 tysięcy Szkotów, sugerując, że być może będziemy niedługo świadkami podobnego exodusu. Brytyjski portal zauważa wysoki poziom polskiej edukacji i to, że młodzi Polacy wykształceniem właśnie konkurują z innymi nacjami, wreszcie, że zaletą Polski jest brak zamachów terrorystycznych, co sugeruje nie wprost.

 

W powodzi negatywnych i zawistnych komentarzy o naszej ojczyźnie warto zauważyć także i te, które oddają nam to, co się Polsce należy.

 

*komentarz ukazał się w „Gazecie Polskiej Codziennie” (25.01.2017)

 

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.158/2) - KALETA: NIEKTÓRE WYROKI SĘDZIOWSKI POKAZUJĄ, ŻE SĄ RÓWNI I RÓWNIEJSI
Wczytuję komentarze...
Najnowsze