Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W 2021 r. będą ćwiczenia na czas wojny! Nowe rozporządzenie Rady Ministrów

DW 17:04 31 grudnia 2020
W 2021 r. będą ćwiczenia na czas wojnypexels.com
Prawie tysiąc osób weźmie udział w przyszłym roku w ćwiczeniach z zadań na czas mobilizacji i wojny. Tak wynika ze specjalnego rozporządzenia Rady Ministrów.

Według opublikowanego projektu nowego rozporządzenia Rady Ministrów w 2021 r. powołanych zostanie 986 osób do specjalnych ćwiczeń na czas wojny.

136 osób w jednostce podległej ministrowi sprawiedliwości, 810 osób w jednostkach podległych szefowi MSWiA w jednostkach organizacyjnych Policji oraz 40 osób w jednostce podległej wojewodzie małopolskiemu.

Ćwiczenia mają pomóc w zwiększeniu zdolności do szybkiej mobilizacji i militaryzacji Polski w przypadku ewentualnego zagrożenia wojną.

wrr_670

Wskazany limit osób ma umożliwić praktyczne sprawdzenie stanu przygotowania w wytypowanych jednostkach. Ćwiczenia stanowią praktyczny element szkolenia obronnego przewidzianego w wieloletnich programach szkolenia, uwzględnionych w Programie Pozamilitarnych Przygotowań Obronnych, w działach administracji rządowej: sprawiedliwość, sprawy wewnętrzne oraz w województwie małopolskim.

Źródło: rozporządzenie Rady Ministrów

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze