Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Viktor Orban zaapelował z Warszawy: Zbudujmy europejską armię

sm 21:57 26 sierpnia 2016
FLICKR.COM/EUROPEAN PEOPLE'S PARTY/CC BY 2.0
- Zacznijmy tworzenie wspólnego wojska europejskiego - zaapelował Viktor Orban podczas wspólnej konferencji przed spotkaniem szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej i kanclerz Niemiec Angeli Merkel w Warszawie.

W Warszawie liderzy V4 i kanclerz Niemiec omawiali sytuację Unii Europejskiej po Brexicie, tej kwestii będzie poświęcony nieformalny szczyt unijny w Bratysławie 16 września. 

Podczas konferencji prasowej, przed oficjalnymi rozmowami, premier Węgier Viktor Orban powiedział, że "instytucje europejskie powinny wrócić do właściwych sobie zadań: Unią kierować powinna Rada Europejska, a Komisja - zakończyć "zabawę w politykę".

Orban dodał, że UE zmaga się obecnie z utratą zdolności adaptacyjnych "praktycznie w każdym wymiarze", m.in. w odniesieniu do kryzysu ekonomicznego, migracyjnego oraz problemów europejskiego bezpieczeństwa.

I przedstawił węgierskie propozycje zmian w UE. Opowiedział się m.in. za utrzymaniem "bardzo rygorystycznej polityki budżetowej, bazującej na wzroście gospodarczym" oraz wezwał publicznie do stworzenia europejskiej armii. "Zacznijmy tworzenie wspólnego wojska europejskiego".

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


OTWARTYM TEKSTEM (ODC. 204) - TOMASZ DUKLANOWSKI ZDRADZA KULISY GRODZKIGATE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze