Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

VII Międzynarodowy Festiwal Filmów Historycznych i Wojskowych! 24-28 października w Warszawie

ds 18:00 20 października 2016
Międzynarodowy Festiwal Filmów Historycznych i Wojskowych – to niezależny, niekomercyjny projekt festiwalu filmów dokumentalnych, fabularnych i wojskowych organizowany od 2009 r. w Warszawie. To już 7 edycja festiwalu, który od lat łączy historię Państwa i Narodów z ich tradycjami obronnymi.

Główna ideą festiwalu jest wspieranie autorów i producentów filmów, którzy pragną dotrzeć do umysłów widzów poprzez przywołanie w swojej twórczości historii oraz tradycji, a także podkreślenie roli domu rodzinnego i ojczyzny, a przede wszystkim wartości, jakie ludzie z nimi utożsamiają.

Wśród filmów zgłoszonych do festiwalu w tym roku znalazło się 75 tytułów, w tym 13 filmów fabularnych, 13 filmów wojskowych i 49 filmów dokumentalnych z 18 państw na świecie. Do nagród w postaci replik polskich szabel wojskowych z początków XX wieku, nominowano 30 tytułów, które wybrane zostały przez jury w składzie: gen. broni dr Lech Konopka – przewodniczący składu, Teodor Ratkowski – pomysłodawca festiwalu, Jan Engelgard, Leopold Rene Nowak, prof. Leonardo Losito, Paweł Łęski oraz Mariusz Kotowski – członkowie jury.

Gala Finałowa VII MFFHiW odbędzie się 28 października 2016 na godz. 12:00 w Kinie LUNA w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej 28. W trakcie Gali ogłoszone zostaną i wręczone wszystkie nagrody regulaminowe Festiwalu. Zwieńczeniem festiwalu będzie projekcja filmu fabularnego Janusza Majewskiego pt. „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”.

Więcej informacji: http://www.militaryfilmfestival.pl/program-projekcji-festiwalowych.html 

Źródło:

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze