Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

UWAGA! Upał w niemal całej Polsce - IMGW wydało ostrzeżenie II stopnia. A na południu...

PR 8:45 28 lipca 2019
wikimedia commons
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałem dla niemal całego obszaru Polski. Przewidywana temperatura maksymalna to 30-33 st. C. Alertem pogodowym nie są objęte jedynie północne krańce woj. zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Na południowym wschodzie, mogą wystąpić burze z gradem.

 

W związku z upałami należy ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu, pić dużo niegazowanej wody, nie wychodzić z domu - jeśli nie ma takiej potrzeby oraz unikać wysiłku fizycznego i picia alkoholu, który odwadnia organizm. Należy też pamiętać o noszeniu nakrycia głowy.

Należy także zwrócić szczególną uwagę na dzieci i osoby starcze - te są najbardziej narażone na niekorzystne działanie tak wysokich temperatur.

imgw28_670

(źródło: zrzut ekranu z pogodynka.pl)

 

RCB przypomina także, że podczas upałów nie można zostawiać dzieci ani zwierząt w zamkniętym samochodzie. W razie wystąpienia objawów przegrzania organizmu - przyśpieszonego oddechu, temperatury, nudności, zawrotów głowy lub dreszczy - należy szukać pomocy, dzwoniąc na numery alarmowe 112 lub 999.

 

Czytaj także:

UWAGA! Sinice w natarciu. Niemal wszystkie nadmorskie kąpieliska w Trójmieście zamknięte

Źródło: imgw, telewizja republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze