Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

UWAGA! Śmiercionośna bakteria w Łodzi. Odporna na antybiotyki!

sm 16:41 24 lipca 2018
Niebezpieczną bakterię wykryto u 59-letniej pacjentki szpitala im. Kopernika w Łodzi. To podobna bakteria, która rok temu wywołała epidemię na Mazowszu, Podlasiu i Wielkopolsce. Bakteria jest odporna na antybiotyki.

Odporną na antybiotyki bakterię wykryto u pacjentki z oddziału neurochirurgii i nowotworów układu nerwowego w wojewódzkim szpitalu im. Kopernika w Łodzi. Lekarze natychmiast zdecydowali o odizolowaniu zarażonej. Od pacjentów, którzy mieli kontakt z 59-latką pobrano próbki, aby stwierdzić lub wykluczyć obecność bakterii w organizmach - informuje "Dziennik Łódzki".

- Pacjentka, u której wykryto drobnoustrój, nie miała objawów chorobowych. Drobnoustrój został wyhodowany z nosicielstwa, a nie z zakażenia - mówi w rozmowie z "Dziennikiem Łódzkim" Piotr Sobczak, rzecznik łódzkiego szpitala.

Dyrekcja szpitala wprowadziła ograniczenia w odwiedzinach chorych z oddziału.

 

Bakterie Klebsiella pneumoniae typu NDM, potocznie nazywane są New Delhi, bo pierwszy przypadek zarażenia wykryto 10 lat temu właśnie w tym mieście. To z Indii szczepy zostały rozniesione po Europie i świecie. W Polsce drobnoustroje obecne są od kilku lat.

Źródło: Dziennik Łódzki

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze