Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

UWAGA! Skażenie wody w 14 miejscowościach. Służby sanitarne ostrzegają

A.N 18:41 8 grudnia 2019
pxhere/grafika ilustracyjna
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Radomiu, poinformował, że w badaniach jakości próbki wody pobranej z wodociągu publicznego Wierzbica-Polany-Zalesice w gminie Wierzbica wykryto obecność bakterii coli. Woda na terenie 14 miejscowości w powiecie radomskim może być skażona

W badaniach jakości próbki wody pobranej z wodociągu publicznego w gminie Wierzbica wykryto obecność bakterii coli. Wodociąg zaopatruje szereg miejscowości: Polany, Polany Kolonia, Pomorzany, Suliszkę, Podgórki, Zalesie, Zalesie Kolonię, Łączany, Pomorzany Kolonię, Rudę Wielką, Rzeczków Kolonię, Rudę Małą, Modrzejowice, Podsuliszkę. 

Jak podano w komunikacie woda z tego ujęcia może być przydatna do spożycia po uprzednim przegotowaniu. Przegotowania wymaga również woda do: przygotowania posiłków, mycia owoców i warzyw, mycia zębów, mycia naczyń, kąpieli małych dzieci. Jak podano, wodę należy gotować co najmniej przez dwie minuty, a następnie pozostawić do ostudzenia. 

Woda bez gotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycia podłóg), spłukiwania toalet.

Źródło: Echo Dnia

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze