Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

UWAGA! Rozpoczęła się rosyjsko-ukraińska wymiana więźniów [WIDEO]

M.N. 11:25 7 września 2019
Foto: twitter/LetMyPplGoUA_en
Na lotnisku Wnukowo w Moskwie wylądował samolot z symbolami państwowymi Ukrainy, do tego portu lotniczego przyjechały autobusy, w których prawdopodobnie znajdują się obywatele Ukrainy objęci wymianą więźniów - podają w sobotę media w Moskwie.

Dwa duże autobusy turystyczne eskortowane przez policję i funkcjonariuszy służb specjalnych przejechały z dużą prędkością przez centrum Moskwy i wjechały na teren terminalu rządowego - podało radio Echo Moskwy. Media poinformowały także o samolocie ukraińskim stojącym na lotnisku z włączonymi silnikami.

Zgodnie z rosyjsko-ukraińską umową, na wolność mają wyjść między innymi ukraińscy marynarze zatrzymani w ubiegłym roku w Cieśninie Kerczeńskiej oraz reżyser Ołeh Sencow. Pod koniec sierpnia odbywający w Rosji wyrok 20 lat łagru ukraiński reżyser został przeniesiony do więzienia w Moskwie. Protestował przeciwko aneksji Krymu przez Federację Rosyjską. Rosyjskie służby bezpieczeństwa oskarżyły go o przygotowywanie ataku terrorystycznego.

Kijów natomiast ma przekazać stronie rosyjskiej m.in. dziennikarza RIA w Kijowie Kyryła Wyszyńskiego i Wołodymyra Cemacha, bojownika z tzw. Donieckiej Republiki Ludowej, prawdopodobnie powiązanego z zestrzeleniem malezyjskiego boeinga nad Donbasem w lipcu 2014 roku.

Źródło: IAR, media

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.168/1) - KTO ZNALAZŁ SIĘ NA CELOWNIKU TĘCZOWYCH TERRORYSTÓW?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze