Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

UWAGA! Ostrzeżenia I i II stopnia przed burzami i gradem! Sprawdź gdzie będzie najgorzej

PR 10:26 28 maja 2019
fotografia ilustracyjnapixabay
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał we wtorek ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami z gradem na południu kraju i ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu dla siedmiu województw.

 

Ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami z gradem dotyczą województw: śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i lubelskiego.

Jak podaje IMGW, prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 40 mm oraz porywami wiatru do 100 km/h. Miejscami może pojawić się grad.

Przypominamy, że alert ten oznacza, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia, w związku z czym zalecana duża ostrożność. Należy także śledzić komunikaty o rozwoju sytuacji pogodowej.

imgw_670_08

(źródło: pogodynka.pl)

 

Instytut wydał również ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu w województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim i dolnośląskim. Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów do wtorkowego popołudnia wynosi 10-20 mm, miejscami 30 mm - podaje IMGW.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że należy się spodziewać niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Mogą wystąpić utrudnienia wynikające z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnienia spowodowane utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłócenia w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania.

 

Czytaj także:

Tragiczny bilans w Beskidach. Jednego dnia utonęły 3 osoby. Policja apeluje rozsądek i wyobraźnię

Źródło: IMGiW

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.157/1) - HOMOTERROR W NATARCIU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze