Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

UWAGA! Niebezpieczna pogoda w Polsce. IMGW ostrzega przed burzami z gradem

M.N. 16:46 17 czerwca 2020
fot. ilustracyjne / pixabay.com
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed burzami z gradem. Jak mówi synoptyk Małgorzata Tomczuk, najtrudniejsza sytuacja będzie w województwach: świętokrzyskim, małopolskim, śląskim i podkarpackim.

- Opady deszczu towarzyszące burzom mogą wynieść nawet do 50 litrów na metr kwadratowy, a porywy wiatru do 90 kilometrów na godzinę. Te ostrzeżenia będą obowiązywały do jutrzejszych godzin porannych - poinformowała Małgorzata Tomczuk.

Z kolei ostrzeżenia przed burzami pierwszego stopnia wydane zostały dla województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, łódzkiego i opolskiego.

- W czasie jednej burzy może spaść do 40 litrów deszczu na metr kwadratowy, porywy wiatru do 80 kilometrów na godzinę - zapowiedziała Małgorzata Tomczuk. Jak dodała, groźne burze przejdą także w czwartek.

- Pojawią się w całym kraju. Podobnie jak dziś spadnie do 40 litrów deszczu na metr kwadratowy, porywy wiatru wyniosą do 90 kilometrów na godzinę. Niewykluczone są trąby powietrzne. Najgroźniejszych burz nie spodziewamy się jedynie na Pomorzu Zachodnim, tam wystąpią słabsze opady - poinformowała synoptyk IMGW.

Źródło: IAR, IMGW

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze