Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

UWAGA! Nad Polskę nadciąga "Sabina". Dziś uderzy w Niemcy

sm 7:30 9 lutego 2020
Służby meteorologiczne ostrzegają przed zbliżającym się potężnym orkanem „Sabina”, który może spowodować ogromne zniszczenia. Dziś wieczorem uderzenie orkanu spodziewają się Niemcy. Jutro może uderzyć w Polskę.

 Orkan "Sabine" nadciągnie znad Atlantyku i w niedzielę po południu uderzy w północno-zachodnie krańce Niemiec. Jak informują niemieckie służby meteorologiczne, nad Morzem Północnym wiatr może osiągać do 120 km/h, natomiast w górach nawet do 170 km/h. Niszczycielskiej wichurze mogą towarzyszyć ulewne deszcze, a nawet burze. W Nadrenii Północnej-Westfalii prawdopodobnie zostaną odwołane lekcje w prywatnych szkołach.

Jak informują na facebooku Polscy Łowcy Burz, skutki orkanu „Sabina”odczujemy również w Polsce. Prędkość wiatru na znacznym obszarze kraju może okresowo osiągać w porywach ok. 70-90 km/h. 

Na zachodzie kraju, podczas przemieszczania się chłodnego frontu, prędkość wiatru może osiągać i przekraczać nawet 100 km/h.

 - czytamy na Facebooku łowców burz. 

Jak poinformował w sobotę IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu, w nocy z 9 na 10 lutego, na terenie woj. lubuskiego prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 95 km/h, z południowego zachodu.  

Podobnie ma być w poniedziałek i wtorek (10 i 11 lutego). W poniedziałek porywy wiatru mogą osiągnąć do 95 km/h, a lokalnie do 100 km/h. Wiać będzie z zachodu. Z kolei we wtorek porywy wiatru mogą osiągać do 90 km/h.

 

Źródło: IMGW

Wczytuję ocenę...


KONFEDERACJA WPISAŁA SIĘ JAKO POŻYTECZNI IDIOCI W NARRACJĘ PLATFORMY - RAFAŁ ZIEMKIEWICZ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze