Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Uwaga na ulewne deszcze! IMGW wydało ostrzeżenia I i II stopnia dla kilku regionów [SPRAWDŹ]

PR 8:01 24 grudnia 2019
fotografia ilustracyjnapixabay
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu dla województwa świętokrzyskiego, mazowieckiego, podkarpackiego i lubelskiego oraz ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Ostrzeżenia meteorologiczne drugiego stopnia przez intensywnymi opadami deszczu obowiązują w przeważającej części województwa podkarpackiego, gdzie prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym lub silnym w wysokości od 35 mm do 50 mm. Miejscami opady deszczu mogą osiągnąć do 70 mm.

W pozostałej części województwa podkarpackiego oraz w przeważającej części województwa lubelskiego, a także na krańcach województw: mazowieckiego i świętokrzyskiego IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia. W tych miejscach prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym w wysokości od 25 mm do 35 mm, lokalnie do 40 mm.

 

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Z kolei ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia wydaje się w momencie możliwości wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Dla województw: małopolskiego i podkarpackiego wydano ponadto ostrzeżenia drugiego stopnia o zagrożeniu hydrologicznym. W województwie podkarpackim ostrzeżenie dotyczy Wisłoki i jej dorzecza, dorzecza Sanu i mniejszych bezpośrednich dopływów Wisły, a w województwie małopolskim dorzeczy Skawy, Raby, Dunajca, oraz Ropy.

imgw_wigilia_670

(źródło: pogodynka.pl)

 

Czytaj także:

Jak Polacy spędzają Boże Narodzenie i okres przedsylwestrowy? SPRAWDŹ

Źródło: IMGW

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze