Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

UWAGA! Na Podkarpaciu najwyższy stopień ostrzeżenia. Możliwe "szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia"

PR 13:31 14 sierpnia 2019
fotografia ilustracyjnapixabay
IMGW wydał w środę ostrzeżenie najwyższego, trzeciego stopnia przed silnym deszczem z burzami dla pięciu południowych powiatów na Podkarpaciu. Intensywne deszcze są przewidywane również w woj. małopolskim i lubelskim.

Tzeci stopień alertu wydano dla powiatów: bieszczadzkiego, leskiego, sanockiego, przemyskiego i miasta Przemyśla, które także ma status powiatu.

Ostrzeżenie trzeciego stopnia oznacza, że przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia.

Jak podkreślił Instytut, w nocy miejscami spadło tam około 60 mm opadów, a do końca dnia prognozuje się sumę opadów do 40 mm. "Łącznie wysokość opadu może wynosić około 100 mm. W trakcie opadów deszczu możliwe są burze z porywami wiatru do 60 km/h" - ostrzega IMGW.

 

Na pozostałym terenie województwa obowiązuje alert drugiego stopnia. Taki sam dotyczy południowo-wschodniej części Małopolski.

Alertem przed intensywnymi opadami objęta jest też większość Lubelszczyzny. Dla południowej części województwa wydano ostrzeżenie drugiego stopnia, dla większości północnych powiatów - pierwszego stopnia.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, że w czasie burzy należy unikać przebywania pod drzewami i na otwartej przestrzeni, a jeśli jest to możliwe, należy zostać w domu.

 

Źródło: IMGW

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze