Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

UWAGA! Minister zdrowia rekomenduje, jak spędzać święta wielkanocne

M.N. 14:31 31 marca 2020
Łukasz Szumowski / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska
Podczas Wielkanocy – jeżeli to ma być święto nowego życia – powinniśmy maksymalnie stosować zalecenia i reżim niespotykania się – powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zastrzegł jednak, że dokładne rekomendacje w tej sprawie rząd przedstawi później.

– Zobaczymy, jak wyglądają przyrosty, ile osób będzie zakażonych. Oczywiście czas świąt jest szczególny, ale na pewno jeśli ma to być święto nowego życia, to powinniśmy maksymalnie stosować zalecenia i reżim niespotykania się. Na pewno te wzrosty będą do świąt; pytanie – jak duże. Ale przy dużych spotkaniach rodzinnych to ryzyko jest na pewno bardzo duże – powiedział Szumowski. 

Dodał też, że rekomendacje dotyczące okresu świąt wielkanocnych będą wydane później na podstawie aktualnych danych epidemicznych. 

Szumowski pytany na konferencji prasowej, czy będzie więcej płynu do dezynfekcji rąk, podkreślił, że takie środki w dużych ilościach produkuje w Polsce już kilka firm, nie tylko PKN Orlen, czy zakłady Polpharma. 

Zaznaczył, że w pierwszej kolejności płyn antybakteryjny trafia do placówek medycznych, ale także do urzędów. – Również trafiają na rynek w pewnej ilości – dodał minister. Zapowiedział, że produkcja płyny antybakteryjnego będzie prowadzona w Polsce na jeszcze większą skalę.

Premier pytany, czy to sklepy mają obowiązek zapewnienia rękawiczek jednorazowych, czy taki obowiązek będzie spoczywał na klientach, oświadczył, że za zapewnienie rękawiczek ochronnych odpowiadać będą sklepy. Zastrzegł, że gdy produkcja krajowa rękawiczek ochronnych się zwiększy, byłoby dobrze, aby każdy miał je przy sobie. 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze