Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

UWAGA KIEROWCY! IMGW ostrzega przed marznącymi opadami

M.N. 8:53 26 stycznia 2020
pixabay.com
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącym deszczem dla siedmiu województw. Ślisko może być na drogach woj. lubuskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego i lubelskiego, a także południowych powiatów woj. wielkopolskiego i mazowieckiego oraz północnych powiatów woj. śląskiego.

IMGW prognozuje, że w tych częściach kraju wystąpią słabe opady marznącej mżawki lub deszczu powodujące gołoledź.

 Pierwszy - najniższy stopień ostrzeżenia - oznacza, że IMGW przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

IMGW zaleca w związku z tym ostrożność i śledzenie komunikatów o pogodzie.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w niedzielę przeważająca część Europy będzie pod wpływem słabych wyżów z centrami nad Atlantykiem, Rumunią i Turcją, jedynie Wyspy Brytyjskie i Skandynawia są w zasięgu głębokiego niżu znad Islandii. Polska będzie pod wpływem wyżu z rejonu Rumunii i Turcji. Napływa wilgotne powietrze polarne morskie.

Źródło: IAR, media

Wczytuję ocenę...


KONFEDERACJA WPISAŁA SIĘ JAKO POŻYTECZNI IDIOCI W NARRACJĘ PLATFORMY - RAFAŁ ZIEMKIEWICZ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze