Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

UWAGA! IMGW ostrzega przed ulewami

AS 17:20 7 czerwca 2019
PIXABAY
Synoptycy zapowiadają burze z ulewnym deszczem dla wschodniej i centralnej części kraju. Tam w ciągu godziny może spaść do 40 litrów wody na metr kwadratowy.

Jak informuje Grażyna Dąbrowska z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, burzom oprócz silnych opadów będą towarzyszyć opady gradu i porywisty wiatr. - Może spaść grad, a prędkość wiatru w porywach sięgnie do 80 kilometrów na godzinę, zapowiada synoptyk.

Hydrolog z Instytutu Meteorologii, Grzegorz Walijewski, mówi, że mimo burz z intensywnymi opadami deszczu, są regiony gdzie ziemia jest bardzo sucha.

- Przesuszona gleba jest w centralnej Polsce, czyli w całym Łódzkiem, w Wielkopolsce i zachodniej części Mazowsza. Sucho jest również w Zachodniopomorskiem, Pomorskiem, wschodniej części Podlasia oraz zachodniej części Ziemi Lubuskiej - informuje Grzegorz Walijewski.

Jutro, podobnie jak dziś, burze z deszczem prognozowane są dla centralnej i wschodniej części kraju. W sobotę najcieplej będzie w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim i mazowieckim.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.158/2) - KALETA: NIEKTÓRE WYROKI SĘDZIOWSKI POKAZUJĄ, ŻE SĄ RÓWNI I RÓWNIEJSI
Wczytuję komentarze...
Najnowsze