Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

UWAGA! IMGW ostrzega przed potężnym wiatrem

M.N. 18:33 15 października 2019
pixabay.com
7 powiatów w woj. śląskim z ostrzeżeniami o silnym wietrze. W nocy z wtorku na środę w porywach prędkość wiatru może dochodzić do 80 km/h.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem w południowych regionach Polski. Ostrzeżenia pierwszego stopnia obowiązują w 7 powiatach woj. śląskiego: Jastrzębie-Zdrój, Żory, pszczyński, cieszyński, bielski, Bielsko-Biała i żywiecki.

"Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 80 km/h. Wiatr południowy" - informuje IMGW. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 20.00 we wtorek do godz. 6.00 w środę.

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia będzie pod wpływem rozległego wyżu znad Rosji. Pozostała część kontynentu będzie zaś pod wpływem układów niskiego ciśnienia. Polska znajdzie się pod wpływem niżu, który znad Morza Północnego przemieści się nad Bałtyk, oraz związanej z nim zatoki z pofalowanym frontem atmosferycznym. Front ten będzie kształtował pogodę w zachodniej części kraju. W przeważającej części kraju pozostanie powietrze pochodzenia zwrotnikowego, ale za frontem nad zachodnią Polskę zacznie napływać chłodniejsze i wilgotniejsze powietrze polarne morskie.

 

Źródło: IAR, media

Wczytuję ocenę...
TAGI: wiatr, IMGW


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze