Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

UWAGA! DZIŚ w TELEWIZJI REPUBLIKA "Operacja Tannenberg" - godzina 16:45!

am 12:43 26 stycznia 2018
Telewizja Republika
Film „Operacja Tannenberg” to portret zbiorowy polskich społeczników z czasów międzywojennych, którzy zostali brutalnie wymordowani przez Niemców na początku II wojny światowej. Już dziś o 16:45.

Bohaterami filmu są profesor Stanisław Pawłowski – ostatni przedwojenny rektor Uniwersytetu Adama Mickiewicza, Mikołaj Kiedacz – wiceprezydent Miasta Poznania, Jan Grankowski – burmistrz Skórcza, Leon Prauziński – malarz Powstania Wielkopolskiego i Cecylia Grubówna-Handkiewicz – nauczycielka spod Kłecka. Kameralny i emocjonalny klimat opowieści tworzą nagrania przeprowadzone z najbliższymi, dziećmi i wnukami zamordowanych przedstawicieli elit II RP, którzy niejednokrotnie byli świadkami brutalnego aresztowania rodzica. Kamera towarzyszy im w trudnych powrotach do miejsc, w których się wychowali, do tych, w których po raz ostatni widziano ich najbliższych, zapalają świeczki w miejscach ich kaźni. Wplecione w ich wspomnienia archiwalia dodają ich opowieści realizmu, wizualnie przybliżając tamtą trudną epokę.

 Film dokumentalny „Operacja Tannenberg” w reż. Anny Piasek-Bosackiej zakwalifikował się do konkursu głównego Festiwalu NNW w Gdyni. Powstał przy współpracy Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu.

Źródło: poznan.ipn.gov.pl, Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze