Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

UWAGA! Burze w całej Polsce. Ulicami Konina popłynęły rzeki. To istny armagedon!

M.N. 20:40 13 kwietnia 2018
Wikimedia Commons
IMGW wydał prognozę ostrzeżeń przed wyładowaniami atmosferycznymi aż dla jedenastu województw. Obecnie sytuacja najgorzej wygląda w Koninie, gdzie pada grad wielkości grochu, a na ulicach płynie rwący potok.

Jak informuje IMGW, Europa północna, wschodnia oraz częściowo południowa znajduje się w zasięgu rozległego wyżu z centrum nad Finlandią. Przeważająca część Polski jest w zasięgu niżu znad Niemiec, jedynie krańce północno-wschodnie pozostają w zasięgu wyżu znad Finlandii. Z południowego zachodu na północny wschód kraju wolno przemieszcza się chłodny front atmosferyczny. Obszar kraju znajduje się w ciepłym powietrzu polarnym morskim.

Przegląd Koniński" opublikował nagranie, jak wygląda sytuacja pogodowa w mieście. Na wideo widać, jak ulica zmieniła się w rwący potok.

Woda wdrała się również do piwnic oraz garażów okolicznych mieszkań. Przy jednej z ulic przewróciło się drzewo w wyniku porywistego wiatru. - W tej chwili prowadzimy działania w siedmiu miejscach w Koninie - powiedział Sebastian Andrzejewski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie w rozmowie z "Przeglądem Konińskim".

IMGW wydał prognozę ostrzeżeń przed niebezpiecznymi zjawiskami aż dla jedenastu województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, łódzkiego, lubelskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego.

Lokalnie mogą wystąpić też opady gradu i silny wiatr, w porywach osiągający prędkość do 70 kilometrów na godzinę.

Źródło: wp.pl, interia.pl, Facebook, Twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze