Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

UWAGA! Alert RCB - "Jeśli możesz, zostań w domu"

M.N. 18:53 11 lutego 2020
Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com
Orkan Sabina wciąż sieje niepokój. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) informowało o nim już w niedzielę. We wtorek sytuacja wciąż jest dynamiczna, a na terenie niemal całego kraju obowiązują ostrzeżenia pierwszego i drugiego przed silnym wiatrem. W związku z niepokojącymi prognozami RCB wysłało sms-y z ostrzeżeniami.

Alert RCB rozesłano we wtorek do osób przebywających w trzech województwach. Sms od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa o treści: Uwaga! Dziś (11/02) bardzo silny wiatr.

Zabezpiecz rzeczy, które porwane wiatrem mogą stanowić zagrożenie. Jeśli możesz, zostań w domu dostali lub dostaną mieszkańcy i osoby będące na Podkarpaciu, w województwie małopolskim (w powiatach: dąbrowskim, gorlickim, nowosądeckim, Nowy Sącz, tarnowskim i Tarnów) i w województwie świętokrzyskim ( w powiatach: buskim, opatowskim, ostrowieckim, sandomierskim i staszowskim).

Alert RCB to SMS-owy system ostrzegania przed zagrożeniami. Powstaje na podstawie otrzymywanych z ministerstw i służb (np. z policji, straży pożarnej) oraz z urzędów i instytucji centralnych (np. IMGW), a także z urzędów wojewódzkich informacji o zagrożeniach. 

Źródło: RCB, Radio Zet

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze