Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

UWAGA! Alarm na Śląsku. Niebezpieczna bakteria w wodzie

A.N 9:54 13 listopada 2019
Około 4 tys. mieszkańców miejscowości Rudyszwałd, Chałupki i Zabełków w powiecie raciborskim nie może spożywać wody z sieci wodociągowej. Jest ona skażona bakteriami z grupy coli – podały w środę służby kryzysowe wojewody śląskiego.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Raciborzu informuję, że w badaniach jakości wody z wodociągu Rudyszwałd – zaopatrującego miejscowości: Rudyszwałd, Chałupki, Zabełków, gmina Krzyżanowice w powiecie raciborskim – stwierdzono obecność bakterii z grupy coli. Woda nieprzydatna do spożycia dla około 4000 mieszkańców – poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach (WCZK). 

Sanepid zaznacza, że do czasu przywrócenia odpowiedniej jakości wody mieszkańcy nie mogą jej używać nie tylko do picia, ale też mycia owoców, rąk, naczyń czy kąpieli. Woda z sieci nadaje się jedynie do mycia podłóg czy spłukiwania toalet. 

Dopóki  awaria nie zostanie usunięta mieszkańcy miejscowości Rudyszwałd, Zabełków i Chałupki będą zaopatrywani w wodę przeznaczoną do spożycia przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji „Górna Odra”. W trzech sołectwach wystawiono w sumie dziewięć punktów poboru wody w trybie zastępczym. 

Bakterie z grupy coli do ujęć wody przenikają np. z nieszczelnych szamb lub zanieczyszczonych nieczystościami gruntów. Picie skażonej nimi wody może skutkować dolegliwościami żołądkowymi.

Źródło: media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze